اوریگامی اوریگامی پرنده هنرهای دستی

اوریگامی پرنده درنا (مرغ ماهیخوار کلاسیک )

افسانه ای هست که روایت میکند اگر کسی هزار اوریگامی پرنده درنا بسازد آرزوهایش برآورده میشود. این درنای اوریگامی یکی از کلاسیک ترین و معروفترین سازه های اوریگامی می باشد. هرچند ساخت آن چندان آسان نیست ولی اگر به تاهای ابتدایی و پایه که در اوریگامی های مختلف تکرار میشوند مسلط باشید ساخت این اوریگامی چندان دشوار هم نخواهد بود.
مراحل چالش برانگیز این اوریگامی مراحلی است که در آن از تای وارونه استفاده میشود که در ادامه به آن میپردازیم.
مرحله ۱.
در ابتدا تای پایه پرنده را بزنید. این تا یکی از کاربردیترین و پر استفاده ترین تاهای پایه در اوریگامی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر از انواع اوریگامی می توانید به لینک آموزش انواع کاردستی کاغذی اوریگامی مراجعه کنید. برای آشنایی با پایه پرنده نیز می توانید به لینک انواع اشکال پایه اوریگامی مراجعه کنید.

اوریگامی پرنده درنا
اوریگامی پرنده درنا
اوریگامی پرنده درنا
اوریگامی پرنده درنا


مرحله ۲. مطابق تصاویر لایه رویی را از گوشه ها به خط تای میانی برسانید. سپس کاغذ را برعکس کنید و در لایه دیگر تاها را تکرار کنید.

اوریگامی پرنده درنا

مرحله ۳. در این مرحله اولین تای وارونه را خواهید زد. از محلی که با نقطه چین مشخص شده روی هر دولایه رویی و پشتی خط تایی که جهت ان به داخل است بندازید و این کار را در سمت دیگر نیز روی هر دو لایه تکرار کنید.

اوریگامی پرنده درنا


سپس از خط تاهایی که ایجاد شده کمک بگیرید و مطابق تصاویر دو گوش پایینی را به داخل هدایت کنید . در این مرحله بیس دم و سر را ساخته ایم.

مرحله ۳. سپس در گوش سمت چپ بار دیگر یک تای داخلی وارونه ایجاد کنید از خط تاهای ایجاد شده کمک گرفته و گوش را به پایین هدایت کنید تا سر اوریگامی درنا شکل بگیرد.

اوریگامی پرنده درنا

مرحله ۴. بال ها را مطابق تصاویر به پایین تا کنید. سپس از بالا به درنا نگاه کرده و بالها را به بیرون بکشید تا کوهان میان دو بال باز و مسطح شود.

اوریگامی پرنده درنا
اوریگامی پرنده درنا


اوریگامی پرنده درنا به همین سادگی آماده است.


مطالب مشابه:

اوریگامی پرنده متحرک


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *