آموزش ساخت نشانگر کتاب قلب کاغذی سه بعدی

نشانگر کتاب قلب

با نشانگر کتاب قلب کاغذی سه بعدی : آموزش ساخت بوک مارک شما را با انواع مختلفی از اوریگامی نشانگر یا بوک مارک کاغذی با طرح قلب که هر کدام مراحل ساخت ساده ولی خلاقانه دارند، آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا ساخت مرحله به مرحله هر کدام را فرا بگیرید. اگر به ساخت بوک مارک علاقه دارید و مایلید از طرح های متنوع دیدن کنید شما را به مطالعه آموزش ساخت بوک مارک و انواع نشانگر کتاب فانتزی دعوت می‌کنیم.

فهرست:

آموزش ساخت نشانگر کتاب قلب کاغذی سه بعدی

اگر به دنبال تهیه یک هدیه کوچک برای دادن به دوست یا خانواده کتاب‌خوان خود هستید این نشانگر کتاب قلب کاغذی انتخاب بسیار مناسبی است. زیرا علاوه بر اینکه درست کردن آن آسان است، تزئیناتی که در آن به کار می‌رود آن را از یک نشانگر اوریگامی ساده متمایز می‌کند.

برای ساخت این بوک مارک کتاب به یک ورق کاغذ مربعی اوریگامی که معمولا به ضلع 15 سانتی متر است احتیاج دارید. یک کاغذ با رنگ تیره یا کاغذی با الگوی ساده برای این پروژه بهتر به نظر می‌رسد زیرا که الگوهای پیچیده از سادگی شکل قلب می‌کاهد.


بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام ساخت انواع کاردستی کاغذی اوریگامی


بعد از اینکه کاغذ مورد نظر را انتخاب کردید، از دو قطر مربع خط تا بیاندازید و سپس از وسط یکی از اضلاع کاغذ را مانند تصویر تا کنید.

نشانگر کتاب قلب

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری انواع تا و اَشکال پایه اوریگامی


در مرحله بعد مانند تصاویر زیر از یک طرف کاغذ دو راس را به راس بالایی برسانید و خط تا بیندازید سپس این دو تا را باز کرده و از راس بالای خط تایی مانند تصاویر بیاندازید و دوباره تا را باز کنید. از لایه زیری کاغذ را باز کرده و و از خط تاهایی که در قدم های قبل ایجاد کرده‌اید کمک بگیرید تا در آخر به 5 ضلعی که در تصویر مشاهده می‌کنید برسید.

نشانگر کتاب قلب

در این مرحله از قطر 5ضلعی و مطابق تصویر تایی به داخل بزنید و دوباره تایی دیگر از وسط بزنید. سپس کاغذ را از درون این مستطیل تشکیل شده مانند تصویر باز کنید طوری که یک 6 ضلعی تشکیل شود. سپس از دو مربع کوچک پایینی که درون این 6ضلعی است دو تای دیگر به داخل بزنید و در قدم آخر گوشه ای لوزی ایجاده شده را به داخل بزنید.

نشانگر کتاب قلب

اگر از روی دیاگرام اوریگامی می‌سازید تصویر زیر می‌تواند در درک مراحل ساخت این اوریگامی به شما کمک کند.

نشانگر کتاب قلب

ساخت اوریگامی نشانگر یا بوک مارک کتاب قلب بلند

این نشانگر بلند با طرح قلب با یک ورق کاغذ مستطیل شکل ساخته شده می‌شود. ابعاد کاغذ ثابت نیست بنابراین تا زمانی که کاغذ به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید با آن کار کنید کفایت می‌کند. اما اگر شما با اعداد کار می‌کنید اندازه 5 در 20 سانت متناسب به نظر می‌رسد.

ساخت این مدل نسبتاً آسان است و اگر اطمینان حاصل کنید که درهر مرحله با تصاویر پیش می‌روید مشکلی نخواهید داشت.

در مرحله اول دو تای ضربدری بزنید و باز کنید سپس از خط چین مشخص شده نیز یک تا بزنید و باز کنید.

نشانگر کتاب قلب

در مرحله بعد با استفاده از خط تاهایی که انداخته ایم شکل پایه اوریگامی که به بمب آب منسوب است را ایجاد کنید. سپس از خط چین مشخص شده از لایه رویی ضلع مستطیل را به راس طوری برسانید که دو نقطه سبز به هم برسند.

نشانگر کتاب قلب

در قدم بعد از دو خط چین عمودی مشخص شده تا زده و آن را باز کنید. سپس لایه رویی یا زبانه رویی سمت چپ کاغذ را مطابق تصویر شماره 8 به راست تا بزنید. بعد از آن از دو خط چین عمودی و اوریت مشخص شده تا بزنید.

نشانگر کتاب قلب

در این مرحله زبانه یا لایه رویی کاغذ را به سمت چپ تا بزنید و مراحلی که در تصویر 8 و 9و 10 مشاهده می‌کنید را روی سمت راست کاغذ انجام داده و کاغذ را از بالا طبق تصویر 12، تا کنید.

نشانگر کتاب قلب

سپس کاغذ را برگردانید . از راس های مشخص شده کاغذ را به داخل تا بزنید.

نشانگر کتاب قلب

در نتیجه نشانگر قلب شما شکل گرفته و با تازدن انتهای آن کار شما به پایان می‌رسد.

نشانگر کتاب قلب

برای ساخت نشانگر قلب بلند روش ساده‌ تری هم وجود دارد. اگر ایندفعه هم مایل به خواند دیاگرام اوریگامی باشید تصویر زیر می‌توانید بسیار مفید باشد.

نشانگر کتاب قلب

آموزش ساخت نشانگر کتاب قلب کاغذی ساده

برای ساخت نشانگر کاغذی ساده دو روش از اوریگامی که از متود آسان استفاده می‌کنند را به شما آموزش خواهیم داد.

اوریگامی بوک مارک کاغذی ساده 1

در روش اول که خیلی ساده است از یک کاغذ مربع استفاده کنید و مطابف تصاویر پیش بروید. دو رنگ بودن کاغذ در تصاویر زیر به فهم جهت تا زدن کمک می‌کند.

نشانگر کتاب قلب
نشانگر کتاب قلب

اوریگامی بوک مارک کاغذی ساده 2

در روش دوم باید از کاغذ مستطیل استفاده کنید. همانطور که مشاده می کنید این اوریگامی هم دستور ساخت خیلی آسانی دارد.

نشانگر کتاب قلب

از همراهی شما سپاسگزاریم. لطفا با گذاشتن نظرات خودتون ما را در راستای بهبود محتوای مطالب همراهی کنید و منتظر پست های بیشتر باشید.


بیشتر بخوانید: کاردستی آسان و جالب کودک با کاغذ رنگی و مقوا : 7 ایده زیبا و ساده


4.7/5 - (70 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
امید
امید
3 سال قبل

سلام زیبا توضیح دادی

هانیه بابایی
هانیه بابایی
2 سال قبل

فوق العاده بود ممنون 👌 میشه این بوک مارک هارو همراه کتاب هدیه داد.

کتابخور :)
کتابخور :)
2 سال قبل

آره خیلی باحاله من مدل های مختلف درست کردم به کتابهای با جلدهای مختلف میاد 😎