اوریگامی اوریگامی پرنده

اوریگامی پرنده متحرک کاغذی (درنا با قابلیت بال زدن)

اوریگامی پرنده متحرک کاغذی بسیار شبیه به اوریگامی پرنده درنای کلاسیک است و هر دوی آنها با پایه پرنده شروع میشوند با این تفاوت که درنای متحرک همانطور که از نامش پیداست قابلیت بال زدن داشته و جزء اکشن اوریگامی ها یا اوریگامی متحرک محسوب می شود‌‌. برای اطلاعات بیشتر از انواع اوریگامی می توانید به لینک آموزش انواع کاردستی کاغذی اوریگامی مراجعه کنید. برای آشنایی با پایه پرنده نیز می توانید به لینک انواع اشکال پایه اوریگامی مراجعه کنید.

مراحل ساخت اوریگامی پرنده متحرک کاغذی

مرحله ۱. با تای پایه پرنده شروع به کار کنید. توجه داشته باشید که این پایه با تای پایه مربع شروع می شود. در ادامه مراحل رسیدن به پایه پرنده را در تصاویر مشاهده خواهید کرد.

اوریگامی پرنده متحرک
اوریگامی پرنده متحرک
اوریگامی پرنده متحرک
اوریگامی پرنده متحرک

مرحله ۲‌. بعد از اینکه پایه اوریگامی پرنده متحرک تکمیل شد، مطابق تصاویر گوش راست را از خط مرکزی به گوش چپ برسانید. سپس راس پایین را از لایه رویی به راس بالا برسانید . لایه زیرین سمت چپ در مراحل بعدی به سر پرنده تبدیل خواهد شد.

اوریگامی پرنده متحرک

مرحله 3. در این مرحله از لایه رویی گوش سمت چپ را به گوش سمت راست برسانید و از تکنیک تای واررونه داخلی استفاده کرده و دم پرنده را تشکیل دهید سپس در سمت چپ نیز از تای وارونه داخلی استفاده کنید و مقدمات سر پرنده را تشکیل دهید. توجه داشته باشید که در تای وارونه هر دو لایه کاغذ به داخل هدایت میشوند.

اوریگامی پرنده متحرک

مرحله 4. در این مرحله سر پرنده تکمیل خواهد شد. برای این کار باید یک تای وارونه دیگر به داخل بزنیم تنها فرق این مرحله با مرحله قبل این است که جهت آن 180 دجه تغییر کرده است.

اوریگامی پرنده متحرک

مرحله آخر. در این مرحله بال های پرنده تکمیل می شود. برای این کار از راس مشخص شده بال رویی را به صورت اوریب تا کنید طوری که هر دو بال روی یک خط راست بیفتند. کاغذ را برگردانید و این کار را روی بال دیگر انجام دهید.

اوریگامی پرنده متحرک

این پرنده زیبا آماده است. برای حرکت کردن بالها از زیر سر پرنده با یک دست گرفته و با دست دیگردم را به بالا و پایین تکان دهید.

اوریگامی پرنده متحرک

برای مشاهده فایل ویدئو آموزش این اوریگامی زیبا می توانید به لینک آموزش اوریگامی پرنده متحرک کاغذی

مراجعه کنید.

مطالب مشابه:

اوریگامی پرنده درنا


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *