آموزش اوریگامی ستاره ساده حجمی سه بعدی ؛ ستاره شانس و ستاره 5 پر

 

با پست اوریگامی ستاره ساده از هنرهای دستی و اوریگامی پیانته با شما همرا هستیم. باید بدانید که اوریگامی ستاره انواع مختلفی دارد که در این پست به دونوع پرطرفدار آن خواهیم پرداخت.

فهرست:

اوریگامی ماژولار ستاره ساده 5 پر

این اوریگامی همانطور که از نامش پیداست ماژولار یا سه بعدی است که از 5 سازه یا واحد اوریگامی همسان تشکیل می شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید پشت و روی این ستاره متفاوت است که به زیبایی و منحصر به فرد بودن این اوریگامی کمک کرده است .

برای ساخت ماژول های این اوریگامی در ابتدا 5 کاغدذ مربع در ابعاد دلخواه برداشته و مطابق تصاویر از وسط دو تای افقی و عمودی بزنید سپس از گوشه بالا سمت راست و گوشه پایین سمت چپ از روی نقطه چین یا قطر مربع های کوچک ایجاد شده تا بزنید سپس این کار را روی گوشه بالا سمت راست تکرار کرده ولی این دفعه تا را باز کرده و کاغذ را برگردانید.

بعد از اینکه کاغذ را برگرداندید مطابق تصویر از گوشه چپ از روی نقطه چین به بیرون تا بزنید سپس تا را باز کنید. سپس از وسط از روی خط چین به داخل تا بزنید. در این مرحله ماژول ها آماده هستند و نیاز به سرهم شدن دارند. توجه کنید که دو سری که در ماژول ها در هم فرو می روند و قسمتی که ماژول بعدی در آن کیپ می شود در تصویر مشخص شده اند. برای سرهم کردن این ماژول ها گوشه ها را در ماژول دیگر برده و فیکس کنید.


اوریگامی لاکی استار؛ اوریگامی ستاره شانس

افسانه های زیادی راجع به اوریگامی لاکی استار وجود دارند و همان طور که از نام آن پیداست اکثر این افسانه ها به این اشاره دارند که چگونه این ستاره برای سازنده و دریافت کننده آن خوش یمن بوده و شانس می آورد. البته این ستاره کابردهای دیگری دارد که می توان در مواردی مانند تزیین خانه یا حتی زیور آلات از آن استفاده کرد.

برای ساخت این اوریگامی یه نوار کاغذی به طول 28 سانتی متر و عرض 1 تا 1.5 سانتی متر استفاده کنید. سپس مطابق تصویر گره ای در نزدیکی یک سر این نوار کاغذی بزنید. سپس روی کاغذ را پرس کنید تا گره مسطح شود البته خط تایی که با این کار می اندازید نباید خیلی مشخص باشد. کاغذ را برگدانید و دم کار را از سر کوتاه نوار را روی گره بیاندازید.

حالا نوبت به دم بلند می رسد. کافی است مطابق تصاویر این دم را به دفعات دور این گره یا 5 ضلعی ایجاد شده بپیچید. توجه داشته باشید که تعداد دفعات پیچیدن به طول نوار بستگی دارد.

بعد از اینکه به انتهای نوار رسیدید و دم آن را زیر کاغذ فرو بردید. کاغذ را برداشته و از اضلاع آن به کاغذ فشار بیاورید تا لایه ها پایینی و بالایی آن از هم جدا شده و شکل یک ستاره سه بعدی را به وجود بیاورند.


مطالب مشابه:

آموزش اوریگامی توپ سه بعدی بادی جادویی و ماژولار

اوریگامی ماژولار گل ۵ پر


از همراهی شما ممنونیم. لطفا کامنت و ستاره فراموش نشود.

4.4/5 - (69 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
الا
الا
3 سال قبل

مرسی‌جالب بود 🥰😍

admin
ادمین
3 سال قبل
پاسخ به  الا

خواهش میکنم 😍😍

پگاه حصاری
پگاه حصاری
3 سال قبل

خیلی عالی بود ممنون😍😚

admin
ادمین
3 سال قبل
پاسخ به  پگاه حصاری

خواهش میکنم 😍😚😍😚

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل

کسی درست کرده؟

...
...
3 سال قبل

🙂 خیلی خوب بود