اوریگامی اوریگامی حیوانات هنرهای دستی

اوریگامی پروانه کاغذی ساده

در آموزش ساخت اوریگامی پروانه کاغذی تزیینی شما با ساخت اوریگامی پروانه ورژن یوشیزاوا که قطع به یقین یکی از محبوب ترین و شناخته ترین پروانه های اوریگامی است، آشنا خواهید شد. همانطور که از اسمش پیداست اولین بار توسط آکیرا یوشیزاوا استاد اوریگامی مدرن ساخته شده است. یوشیزاوا چندین مدل از پروانه اوریگامی را دارد ولی این مدل شناخته ترین آنهاست. جالب است بدانید اوریگامی پروانه ورژن یوشیزاوا در ۱۴ مارچ ۲۰۱۲ به گوگل دودل اضافه شد که مصادف با ۱۰۱امین سالگرد تولد استاد یوشیزاوا بوده است. وی در سال ۲۰۰۵ دار فانی را وداع گفت ولی میراث ارزشمند ایشان شامل این اوریگامی باقی مانده است. در ادامه با آموزش تصویری و مرحله به مرحله این اوریگامی زیبا با ما همراه باشید.

اوریگامی پروانه کاغذی
گوگل دودل و اوریگامی پروانه

مرحله اول. ابتدا تای اصلی یا پایه ی بمب آب(بالن) را طبق‌ مراحل زیر بزنید. برای آشنای با انواع تا در اوریگامی می توانید به لینک انواع تا و اَشکال پایه اوریگامی مراجعه کنید.

اوریگامی پروانه کاغذی

مرحله ۲. کاغذ را بچرخانید. دو گوش کناری از لایه رویی را مطابق تصاویر تا بزنید.

اوریگامی پروانه کاغذی

اوریگامی پروانه کاغذی ورژن یوشیزاوا مرحله ۳. کاغذ را به پشت برگردانید برگردانید. گوشه پایین کاغذ را مطابق تصاویر طوری به بالا تا بزنید که حدود ۱.۵ سانت از لبه بالایی بیرون بزند.

اوریگامی پروانه ورژن یوشیزاوا

مرحله ۴. مطابق تصاویر لایه رویی مثلث را به پایین تا بزنید تا به یک شکل تقریبا چهارگوش برسید.

اوریگامی پروانه کاغذی

 
اوریگامی پروانه ورژن یوشیزاوا مرحله ۵. کاغذ را برگردانید.نوک بالایی را به پایین روی لبه تا بزنید. حالا مطابق تصاویر نوک را دو باره به بالا تا بزنید. در این مرحله سر پروانه را ساخته ایم

اوریگامی پروانه کاغذی

مرحله ۶. از وسط کاغذ را تا بزنید. مطابق تصاویر یک تای اوریب از پایین بال به بالا در هر دو نیمه بزنید. در این مرحله هر دو بال پروانه را شکل داده ایم.

اوریگامی پروانه کاغذی

پروانه حاضر است.

اوریگامی پروانه کاغذی

مطالب مشابه:

 پروانه بادبزنی، سه بعدی ومتحرک با کاغذرنگی و چسب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *