هنرهای دستی

آموزش دوخت ماسک پارچه ای تنفسی ؛ دو لایه و بدون چرخ خیاطی

آموزش دوخت ماسک پارچه ای بسیار ساده بوده و با چند مرحله کوتاه به انجام خواهد رسید. کافی است با ما همرا باشید. از فواید این ماسک پارچه ای این است که قابل شستشو بوده و بدون نیاز به چرخ خیاطی و با توجه به سایز صورت شما دوخته می شود.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای دو لایه تنفسی : مرحله اول

در ابتدا روی یک کاغذ باطله باید الگوی این ماسک را بکشید. برای کشیدن الگوی این ماسک می توانید از یک ماسک استفاده کرده و آن را از وسط تا کنید و روی کاغذ دو لایه از روی آن الگو بکشید. اگر به یک ماسک دسترسی ندارید می توانید با توجه با اندازه صورت خود این الگو را بکشید بدین صورت که ابتدا عرض الگو به اندازه 3 الی 4 سانت از فاصله پایین چانه شما تا بالای دماغ شما باشد و طول از فاصله بین وسط صورت تا نزدیک گوش شما یک سانتی متر بیشتر باشد.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای

بعد از اینکه الگوی کاغذی را آماده کردید آن را روی پارچه دولا مطابق تصاویر بیاندازید و الگو را روی پارچه بکشید.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای
آموزش دوخت ماسک پارچه ای

بعد از اینکه از روی الگو دو تا پارچه را برش زدید مطابق تصاویر هر لایه را از روی نقطه چین کوک بزنید.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای

بعد از اینکه هر دو لایه را از محل مشخص شده در مرحله قبل کوک زدید روی دو لایه را روی هم بیندازید و از روی محل مشخص شده با خط چین کوک بزنید.( توجه داشته باشید که وقتی روی هر دو لایه را روی هم میاندازید پشت هر لایه رو به روی شما است با توجه به تصاویر این کار را انجام بدهید.)

آموزش دوخت ماسک پارچه ای

سپس از محل مشخص شده پارچه را به رو برگردانید. در این مرحله نوبت به اضافه کردن کش به طرفین ماسک می باشد. برای اینکه طول کش برای هر طرف مشخص شود ماسک را روی صورت خود بگذاید و از بیرون ماسک تا پشت گوش خود را اندازه بگیرید. سپس کش را به اندازه دو سانتی متر بیشتر از این مقدار برش بزنید. بعد از اینکه برای دو طرف کش را برش زدید نوبت به دوخت آن می رسد. برای اینکار دو لایه از پارچه را به داخل تا بزنید و کش را مطابق تصاویر بین این دو لایه مطابق تصاویر بگذارید. سپس روی دو لایه را دور دوزی کنید.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای

بعد از اینکه این کش را به ماسک دوختید کار شما تمام شده است و این ماسک دو رو آماده است. امیدواریم این آموزش برای شما کاربردی باشد.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای

بیشتر بخوانید:

آموزش دوخت ماسک تنفسی فیلتر دار

مطالب مرتبط

  1. این ایده عالی است ومیتوانیم در این روز ها که کرونا هستش استفاده ی بهینه ای بکنیم ممنون 🙏🙏🙏🙏❤🖤😘😘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *