آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

با آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده همان‌طور که از نام آن پیداست آموزش ساخت یکی از ساده ترین در عین حال جذاب ترین ربات هایی که به چیزی جز کاغذ و کارتن احتیاج ندارد در خدمت شما هستیم. جذابیت این ربات کاغذی متحرک ساده به این است که برای کشیدن الگو یا سرهم کردن آن مانند ربات های دیگر به پرینت احتیاجی نداشته و خودتان به راحتی می‌توانید آن را ترسیم کنید.

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده با وسایل دورریختنی کارتن و کاغذ رنگی

همان‌طور که اشاره شد برای ساخت این ربات به چیز زیادی احتیاج ندارید. برای ساخت خود ربات به یک کاغذ رنگی کلفت یا مقوا رنگی احتیاج داشته و برای ساخت سکوی آن به کارتن یا هرچیزی که بتوان با آن سکو درست کرد احتیاج دارید. کافی است تا آخر این آموزی با ما همراه باشید.

ساخت ربات کاغذی متحرک ساده بدون نیاز به پرینت مرحله 1

طبق تصاویر از ابعاد مشخض شده استفاده کنید. برای اینکار ابعاد نهایی 15 در 4.5 سانتی متر اکتفا می‌کند. اما اگر اینکار را روی یک ورقه A4 انجام می‌دهید سعی کنید از گوشه الگو را رسم کنید.

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

سپس با استفاده از قیجی الگو را مانند تصویر از خط ها 4 نقطه‌چین بیرونی برش دهید. حتما 0.3 سانتی متر از چهار پایه را با دقت برش دهید. اگر از خط آن بالا رفته باشد ممکن است این ربات موقع حرکت دچار مشکل شود.

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

سپس نوبت به نقطه چین های داخلی می‌رسد. نقطه چین های یک سمت را برش دهید تا مقدمات شکل دادن سر ربات حاصل شود. اما سمت دیگر را مانند تصویر از هم از نقطه چین ها و هم خط های مشخص شده برش دهید.

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

سپس با استفاده از خطوط پاها سر و دم ربات را شگل دهید.

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

در این مرحله ربات شما آماده است. تمام کاری که باید بکنید ساخت یک سکوی حرکت برای آن است.

برای اینکار می‌توانید از کارتن های بازیافتی استفاده کنید.

ساخت ربات کاغذی متحرک ساده بدون نیاز به پرینت مرحله 2

سکویی که برای حرکت این ربات تست شده و جواب داده در 10 درجه تنظیم شد. بنابراین به طور مثال برای سکو با طول 45 سانتی متر ارتفاع باید 7.8 سانتی متر باشد.

آموزش ساخت ربات کاغذی متحرک ساده

برای مشاهده حرکت کردن این کاردستی می‌توانید به ربات کاغذی متحرک ساده در صفحه آپارات پیانته مراجعه کنید.


اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments