چگونه کف اتو را تمیز کنیم؟ معرفی 3 روش سریع و آسان

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

چگونه کف اتو را تمیز کنیم؟ اگر هنگام اتو کشیدن اتو روی لباس با زور کشیده می شود یا روی کفی آن بقایایی را میبیند، وقت تمیز کردن آن فرا رسیده است. می توانید از محصولات تجاری استفاده کنید که مخصوص تمیز کردن اتوها هستند. همچنین روش هایی برای تمیز کردن اتو با استفاده از وسایل منزل مانند سرکه ، نمک ، جوش شیرین ، خمیر دندان و صابون وجود دارد.

فهرست

تمیز کردن کف اتو با استفاده از سرکه و نمک

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

سرکه و نمک ترکیب خوبی برای تمیز کردن کف اتو هستند. این دو را در قابلمه مخلوط کنید. ظرف را روی اجاق گاز قرار دهید و مخلوط را گرم کنید تا نمک حل شود. می توانید گاهی اوقات هم بزنید تا به روند حل شدن نمک کمک کند. قبل از شروع به جوش آمدن سرکه ، قابلمه را بردارید.

پارچه تمیز را در محلول گرم نمک سرکه فرو ببرید. حتما از دستکش های ضد آب مانند دستکش های ظرفشویی استفاده کنید چون محلول داغ هست و ممکن هست بسوزید. سطحی که می خواهید روی آن کار کنید را با پارچه یا روزنامه بپوشانید. سرکه به ویژه برای سطوحی مانند سنگ و مرمر آسیب می رساند.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

ته اتوی خود را به آرامی پاک کنید تا تمیز شود. فراموش نکنید که منافذ بخار را نیز بشویید و رسوبات احتمالی را از بین ببرید. توجه داشته باشید که مخلوط سرکه و نمک همچنین می تواند آثار سوختگی را از کف آهن شما پاک کند.

 

اگر پارچه برای تمیز کردن کف اتو شما مناسب نبود می توانید از اسفنج هم استفاده کنید فقط مطمئن شوید که از اسکاچ فلزی استفاده نمی کنید زیرا آهن کف اتو را خراش میدهد.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین و آب را مخلوط کنید. از 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) آب و 2 قاشق غذاخوری (28.8 گرم) جوش شیرین استفاده کنید. در یک کاسه کوچک مخلوط کنید تا آب باقی نماند و مخلوط به حالت خمیر در آید.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

با استفاده از کاردک خمیر را روی کف اتو پخش کنید. بر مناطقی تمرکز کنید که دارای تجمع کثیفی بیشتری هستند. حتما دریچه های بخار را نیز بپوشانید. خمیر را خیلی ضخیم قرار ندهید ، فقط به اندازه ای که کف تو را به طور یکنواخت بپوشانید.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

خمیر را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا جایی که هیچ خمیری باقی نماند و تجمعات ناخوشایند برداشته شود. جوش شیرین می تواند یک ته مانده سفید در کف آهن شما باقی بگذارد. ممکن است لازم باشد اتو را با پارچه مرطوب چندین بار پاک کنید.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

دریچه های بخار را با گوش پاک کن تمیز کنید. یک گوش پاک کن را به آب آغشته کرده و داخل سوراخ های بخار قرار دهید. پس از تمیز کردن منافذ بخار ، اتو را به سینک ظرفشویی خود بیاورید. هر آبی که ممکن است وارد سوراخ های بخار شود ، بیرون بریزید. از وسوسه استفاده از گیره های کاغذ یا سایر وسایل سخت و فلزی که می توانند منافذ بخار آهن شما را خراش دهند ، خودداری کنید.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

 

اتو را با آب پر کنید و یک پارچه را اتو کنید. حتماً از پارچه ای استفاده کنید که برای شما اهمیتی نداشته باشد ، زیرا ممکن است برخی از باقی مانده های کف اتو باعث لکه دار شدن آن شود. اتو را به بالاترین حالت تنظیم کنید و برای چند دقیقه اتو بزنید. آب تمیز رسوبات باقیمانده را از بین می برد.

تمیز کردن کف اتو با استفاده از سایر محصولات خانگی

آب گرم و مایع ظرف شویی را با هم در یک کاسه مخلوط کنید. میزان مایع ظرف شویی که استفاده خواهید کرد به میزان آلودگی کف اتو بستگی دارد. بخاطر داشته باشید که غلظت محلول حاصل باید بسیار کمتر از آنچه برای تمیز کردن ظروف استفاده می کنید باشد.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

پارچه ای نخی را به محلول آغشته کرده و کف اتو را پاک کنید. حتماً منافذ بخار را نیز بشویید ، زیرا اینها یک نقطه معمول برای جمع شدن است.

پارچه ای نخی را به محلول آغشته کرده و کف اتو را پاک کنید. حتماً منافذ بخار را نیز بشویید ، زیرا اینها یک نقطه معمول برای جمع شدن است.
این نوع تمیز کردن ملایم برای صفحات روکش دار تفلون ایده آل است که درست مانند ظروف روکش دار تفلون باعث می شود مواد نچسبند اما در برابر خراش بسیار آسیب پذیر هستند.

یک پارچه را با آب مرطوب کنید و کف اتو را پاک کنید طوری که تمام اثار مایع ظرف شویی از بین برود. اتو را به صورت ایستاده روی پیشخوان یا میز قرار داده و بگذارید خشک شود.

مقدار کمی خمیر دندان را روی کف اتو قرار دهید. مطمئن شوید که از خمیر دندان سفید به جای ژل استفاده می کنید. اولی دارای اثر کف کننده است که دومی فاقد آن است. از مقداری بیشتر از یک چهارم استفاده نکنید. برای داشتن قدرت تمیز کنندگی بیشتر ، خمیر دندان را با کمی جوش شیرین و سرکه مخلوط کنید.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

خمیر دندان را با یک پارچه روی سطح کف بکشید. به منافذ بخار توجه ویژه ای داشته باشید ، زیرا بقایای مختلفی در آنجا ایجاد می شود. اگر کف اتوی شما کاملاً کثیف است ، می توانید از اسفنج یا اسکرابر آشپزخانه برای بیرون ریختن مواد زائد استفاده کنید. از استفاده از اسکرابر فلزی خودداری کنید ، زیرا باعث خراش کف صفحه می شود.

خمیر دندان را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. کاملاً بمالید تا مطمئن شوید که هیچ اثری از خمیردندان باقی نمی ماند. در غیر این صورت ممکن است هنگام استفاده از اتو لباس خود را لکه دار کنید.

 

اتو را با آب پر کنید و یک پارچه را اتو کنید. برای این منظور یک پارچه ای که برایتان اهمیت ندارد استفاده کنید تا در صورت باقی ماندن رسوبات ممکن است لکه دار شود. اتو را به بالاترین حالت تنظیم کنید و برای چند دقیقه اتو بزنید. آب تمیز هرگونه خمیردندان را که ممکن است به منافذ بخار مالیده شود ، از بین می برد.
باقیمانده آب را روی ظرفشویی بریزید. اتو را بگذارید تا خشک شود

تمیز کردن منافذ بخار

سرکه سفید را در مخزن آهن بریزید. فقط تا یک سوم مخزن را پر کنید. اگر نگران این هستید که سرکه سفید بیش از حد ساینده است ، می توانید یک محلول درست کنید که قسمت های مساوی آب و سرکه باشد.

چگونه کف اتو را تمیز کنیم ، تمیز کردن کف اتو

اتو را روشن کرده و بگذارید بخار کند. از تنظیم گرمای زیاد اتو استفاده کنید. بگذارید تا سرکه کاملاً بخار شود. این کار باید بین 5 تا 10 دقیقه طول بکشد. روش دیگر ، شما می توانید یک تکه پارچه را روی یک صفحه اتو قرار دهید و آن را اتو کنید تا مخزن تخلیه شود. سپس می توانید تمام آلودگی های موجود در اتو را ببینید.

در مرحله بعد اتو را با آب تمیز پر کنید. مطمئن شوید که مخزن را کاملاً پر کرده و اتو را روشن کنید. بگذارید بخار کند تا مخزن خالی شود. با این کار بقیه تجمعات موجود در منافذ بخار را خارج میکند و اتو از هر نوع سرکه باقی مانده پاک می شود. پس از این کار کف اتو را حتما با یک پارچه تمیز پاک کنید.

برای تمیز کردن منافذ بخار از یک گوش پاک کن استفاده کنید. آن را به محلولی آغشته کنید که قسمتهای مساوی سرکه و آب است.

منبع: wikihow

4.5/5 - (6 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments